Skip to content

Hotel dla zwierząt

Przyjmując pod swój dach zwierzę często nie myślimy co będzie gdy będziemy musieli wyjechać. Wcześniej czy później każdy opiekun zwierzęcia stanie przed podjęciem decyzji, co zrobić wtedy z pupilem. Dotyczyć to będzie wyjazdu, tak krótkiego (delegacja, święta), jak i dłuższego (wakacje). Nie ma bowiem zwierzęcia, które może zostać w domu samo parę dni. Często w takich sytuacjach prosimy o pomoc kogoś w rodzinie lub wśród znajomych. Często jest to problematyczne. Opieka nad zwierzęciem to poważny obowiązek i nie każdy się jego podejmie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam hotel dla zwierząt.

Hotel dla zwierząt 01

Hotel dla zwierząt – co to takiego ?

Hotel dla zwierząt, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem, gdzie zwierzęta domowe za opłatą mogą spędzić czas i mieć zapewnioną profesjonalną opiekę.

Hotel dla zwierząt 02

Jak wybrać miejsce, w którym Twoi pupile będą się czuli komfortowo i bezpiecznie?

Obecnie coraz częściej hotele są dedykowane dla konkretnych zwierząt tj:

Podejmując decyzję gdzie zostawić ukochanego pupila, warto zwrócić na to uwagę, bo kot będzie czuł się lepiej w typowo kocim hotelu, a gryzoń będzie bezpieczniejszy w hotelu, w którym nie przebywają koty i psy, z wiadomych względów.

Hotel dla zwierząt 03

Warto zwrócić uwagę, aby zwierzę:

  • nie było odizolowane od ludzi i nie siedziało zamknięte w klatce cały dzień,
  • miało dostęp do ogrodu lub świeżych ziół i trawy,
  • było bezpieczne, a nie narażone na pogryzienia innych gości,
  • było pod opieką doświadczonej osoby, która będzie go rozumieć i dobrze traktować, w razie potrzeby zawiezie do weterynarza
  • chore mogło mieć podawane leki
  • mogło liczyć na indywidualne podejście opiekunów.

Jeśli chodzi o potrzeby właścicieli to ci najbardziej związani ze swoimi podopiecznymi cenią sobie również możliwość stałego kontaktu – otrzymywanie zdjęć i filmików. Pozwala to spokojnie spędzić czas podczas wypoczynku bądź skupić się na pracy podczas delegacji.